ویزاویزا سری لانکا

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای سریلانکا

مدارک و شرایط دریافت ویزای الکترونیکی سریلانکا

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای سریلانکا
اتباع ایرانی جهت سفر به سری لانکا و اقامت تا 1 ماه در سری لانکا رایگان می باشد (با ارائه بلیط بازگشت به ایران و رزرو 100% هتل در سریلانکا ) چنانچه قصد دارید بیشتر از 1 ماه در سری لانکا اقامت داشته باشید بعد از 1 ماه به مقامات این کشور مراجعه و درخواست تمدید ویزا خود را نمائید ( تا 9 ماه امکان تمدید ویزا سری لانکا وجود دارد )

ویزا سریلانکا

قیمت ویزای سریلانکا

هزینه ویزای سریلانکا

ویزای 1 ماهه سریلانکا (الکترونیکی) 3/520/000 تومان

مدارک مورد نیاز ویزای سریلانکا

برای دریافت ویزای سریلانکا تنها نیاز به ارسال اسکن یا عکس از صفحه اول پاسپورت می باشد .

مدت زمان صدور ویزای سریلانکا

صدور ویزای سریلانکا از لحظه ثبت سفارش 1 تا 2 روز کاری می باشد

نکات مهم درباره ویزای سریلانکا

ویزای سریلانکا از زمان صدور 90 روز زمان استفاده دارد .

ویزا به صورت الکترونیکی می باشد و پس از صدور فایل پی دی اف برای مسافران گرامی ارسال می گردد (به پاسپورت چسبانده نمی شود)

برای سفارش با شماره های ما در تماس باشید .

ویزای سریلانکا
نمونه ویزای سریلانکا دریافت شده در قاره پیما

درباره سریلانکا

این کشور با نام رسمی جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سریلانکا کشوری است واقع شده در جنوب آسیا، اقیانوس هند و جنوب کشور هند و پایتخت آن کوته می باشد.
زبان رسمی مردم و ساکنین این کشور سینهالی / تامیل و واحد پول مورد استفاده آنها روپیه سریلانکا می باشد.
سریلانکا در اواخر تاسیس و تا قبل از قرن نوزدهم میلادی جزو مستعمارات انگلیس بوده اما از قرن نوزدهم به بعد و تا زمان استقلال خود در سال 1948 میلادی تحت استعمار هند بوده است.
اکثریت ساکنان در این کشور را قوم سینهالی تشکیل می دهند و همچنین قابل ذکر است که درصدی از مردم این کشور نیز از تبار تامیل و درصدی نیز سریلانکایی بودایی می باشند.
در این کشور همچنین درصدی از مردم وجود دارند که پیرو دین مسحیت، اسلام، هندو و سایر ادیان ها می باشند که در کنار همدیگر به زندگی در این کشور می پردازند.
دین بخش مهمی از زندگی روزمره مردم و ساکنین این کشور را تشکیل می دهد و این نکته نیز قابل ذکر است اکثر مردم بر این موضوع اعتقاد دارند که سریلانکا سومین کشور مذهبی شناخته شده در جهان می باشد.
این کشور دارای شهرهای محبوب و معروفی می باشد که عبارتند از:
کلمبو، دامبولا، کندی، بنتوتا.
سریلانکا همانند بسیاری از کشورها دارای محصولاتی وارداتی و صادراتی می باشد که در ادامه به برخی از مهمترین این محصولات اشاره خواهیم کرد.

محصولات وارداتی سریلانکا :

پارچه‌ های فابریک، مواد معدنی، نفت، مواد غذایی و ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل.

محصولات صادراتی سری لانکا :

منسوجات، چای، برنج، فلفل، الماس، زمرد، یاقوت، نارگیل، الوار و ماهی.
در تمامی فصول سال امکان سفر به کشور سریلانکا برای مسافران امکان پذیر و قابل دسترس می باشد اما در ادامه به بهترین زمان سفر به این کشور توریستی و زیبا نیز اشاره خواهیم نمود.
بهترین زمان برای سفر به سریلانکا در فصل خشک و نواحی ساحلی یعنی از آوریل تا نوامبرمی باشد و برای سواحل شرقی از دسامبر تا مارس و همچنین این ماه ها برای سواحل غربی و ارتفاعات مرکزی نیز مناسب می باشد.

انواع ویزاهای کشور سریلانکا

هر مسافر برای سفر به کشور سریلانکا به هر قصدی که باشد باید دارای ویزا و اجازه ورودی مرتبط به خاک این کشور را داشته باشد.
در این قسمت به انواع ویزاهایی که به هر فرد در صورت تایید از سوی دولت کشور سریلانکا، اجازه ورود به خاک این کشور را می دهد اشاره خواهیم نمود.

ویزای توریستی سریلانکا

این نوع از ویزا مختص متقاضیانی صادر میگردد که قصدشان از سفر به کشور سریلانکا توریستی، گردشگری و بازدید از مراکز دیدنی و بسیار جذاب و لذت بردن از سفرشان بعنوان توریست و گردشگر می باشد.
هر ساله تعداد بالایی از مردم با دارا بودن و در دست داشتن ویزای توریستی به کشور سریلانکا سفر می کنند و فرودگاه این کشور میزبان این مسافران می باشد.
برای اخذ این نوع از ویزا در ابتدا متقاضی باید مدارکی که مورد نیاز برای بررسی ماموران می باشد از قبل از سفر خود ارائه دهند تا در صورت تایید برای آنها ویزای ورودی توریستی به خاک کشور سریلانکا برای مدت زمان تعیین شده از سوی سفارت و دولت این کشور برایشان صادر گردد.
در ادامه به مدارکی که جهت اخذ این نوع از ویزا ملزم به ارائه برای بررسی های لازم می باشند اشاره خواهیم نمود.
پاسپورت متقاضی با دارا بودن اعتبار قانونی 6 ماهه و همچنین در صورت دارا بودن پاسپورت قدیمی ارائه آن نیز الزامی می باشد.
ارائه کارت واکسیناسون کامل کووید 19.
رزواسیون هتل در سریلانکا به نام شخص متقاضی.
رزرو پرواز رفت و برگشت بنام متقاضی به سمت سریلانکا و برگشت به سمت کشور محل اقامت درخواست دهنده.
تکمیل فرم اولیه درخواست ویزا که باید به صورت دقیق، صحیح، خوانا، بدون دروغ و خط خوردگی باشد.
ارائه برگه تمکن مالی که نشان دهد فرد متقاضی بعد از اتمام مهلت ویزا به کشور خود باز میگردد و همچنین نشانگر این موضوع نیز باشد که در زمان حضور در کشور سریلانکا بعنوان توریست توانایی پرداخت تمامی هزینه های خود اعم از خورد، خوراک، اقامت و … را خواهد داشت.
عکس فرد درخواست دهنده با پس ضمینه سفید.
پرداخت تمامی هزینه های مرتبط با بررسی و در صورت تایید صدور ویزای توریستی و ارائه فیش پرداختی.
ارائه کارت ملی و پاسپورت شخص درخواست دهنده ویزای توریستی کشور سریلانکا.
ارائه بیمه نامه مسافرتی معتبر (مطابق با مدت زمان اقامت متقاضی).
معمولا مدت زمان این نوع از ویزا سی روزه می باشد و در این مدت مسفار فقط یکبار اجازه دارد وارد خاک کشور سریلانکا شده و بعد از خروج تا قبل از اتمام مدت 30 روزه دیگر نمی تواند وارد سریلانکا شود.
بیشتر مسافرین ایرانی 7 و یا 14 روز در این کشور اقامت برای قصد توریستی خود را انتخاب می نمایند.
این نکته نیز قابل ذکر است که تمام مدارک ارائه شده باید ترجمه شده بوده و بدون نقص و اطلاعات نادرست باشند زیرا در صورتی که هریک از مواردی که گفته شد توسط مامورین و مسئولین مربوطه دیده و شناسایی شود درخواست اخذ ویزای سریلانکا ریجکت می گردد و مجدد باید بعد از گذشتن مدت زمانی تعیین شده برای درخواست دوباره اقدامات مربوطه و را انجام دهید و در صورت رد درخواست قابل ذکر است که هیچگئنه هزینه پرداختی از قبل به درخواست دهنده عودت داده نمی شود.

ویزای تحصیلی سریلانکا

این نوع از ویزا به افرادی داده می شود که قصدشان از وارد شدن به خاک کشور سریلانکا به منظور ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی مد نظرشان بعد از قبولی و انجام مراحل ثبت نام مرتبط با رشته مد نظرشان می باشد صادر میگردد.
برای تمامی متقاضیان امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در کشور سریلانکا در صورت پذیرفته شدن وجود دارد که می توانند از این امکانات بهره مند شوند.
برای تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 4 سال و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 3 الی 5 سال باید هر متقاضی در کشور سریلانکا در صورت تایید تمامی شروط اقامت داشته باشد و در این کشور در این مدت زمان مشخص شده زندگی کند.
برای اخذ این نوع از ویزا هر متقاضی باید مدارکی به سفارت کشور سریلانکلا ارائه دهد تا در صورت بررسی و تایید ویزای تحصیلی برایشان صادر گردد که در ادامه به این مدارک اشاره خواهیم نمود که عبارتند از:
پاسپورت متقاضی با دارا بودن اعتبار حداقل شش ماهه قانونی.
عکس فرد درخواست دهنده ویزا.
نامه تأییدیه مؤسسه و دانشگاهی در کشور سریلانکا که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید.
اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه
عکس پرسنلی متقاضی که می بایست کاملا از روبرو و بدون روتوش باشد.
ریزنمرات تحصیلی سال‌های قبل داوطلب.
ارائه نامه ای از بانک که نشانگر تمکن مالی متقاضی که نشانگر توانایی پرداخت هزینه های مربوطه جهت تحصیل، اقامت و خود و خوراک وی باشد.
گواهی عدم سوء پیشینه.
ارائه کارت واکسیناسون کووید 19.
پرداخت تمامی هزینه های مربوط به اخذ ویزای مربوطه.
تکمیل فرم اولیه درخواست که می بایست به طور دقیق، خوانا و درست (بدون دروغ) پر شوند زیرا در صورت مغاییر نبودن اطلاعات و یا کسری داشتند هر یک از آنها درخواست اخذ ویزای تحصیلی ریجکت می شود.

به این نکته مهم نیز در آخر می بایست اشاره کرد که در صورت رد درخواست ویزای مربوطه هیچ هزینه ‌ای به متقاضی باز گردانده نخواهد شد.

ویزای ترانزیت سریلانکا

این نوع از ویزا مختص افرادی صادر میگردد که قصد توفق یکروزه و یا چندین ساعته تا قبل از پرواز بعدی خود را دارند.
ویزای ترانزیت یکبار ورود در دو نوع صادر میگردد که یکی اعتبار 7 روزه و دیگری تا 2 روز دارای اعتبار قانونی می باشد و بعد از اتمام مهلت تعیین شده مجدد متقاضی برای اخذ آن باید درخواست خود را جهت انجام بررسی های لازم ارائه دهد.

به این نکته مهم نیز در آخر می بایست اشاره کرد که در صورت رد درخواست ویزای مربوطه هیچ هزینه ‌ای به متقاضی باز گردانده نخواهد شد.

ویزای تجاری سریلانکا

این نوع از ویزا مختص افرادی صادر می گردد که قصدشان از سفر به کشور سریلانکا سرمایه گذاری در این کشور و یا کار کردن بعنوان کارمند در آن می باشد.
تمامی مدارکی که برای اخذ این نوع از ویزا به مسئولین مربوطه سفارت خانه و کنسولگری سریلانکا ارائه می شوند می بایست ترجمه شده و بدون هیچگونه نقص و اطلاعات نادرست باشد زیرا اگر مدارک به این صورت ارائه شوند باعث ریجکت شدن درخواست متقاضی برای اخذ ویزای تجاری و کاری سریلانکا می گردد.

به این نکته مهم نیز در آخر می بایست اشاره کرد که در صورت رد درخواست ویزای مربوطه هیچ هزینه ‌ای به متقاضی باز گردانده نخواهد شد.

مدارکی که باید به مسئولین کشور سریلانکا جهت بررسی های لازم برای صدور ویزای تجاری و کاری ارائه شود عبارتند از:
پاسپورت متقاضی با دارا بودن اعتبار قانونی حداقل 6 ماهه.
عکس پرسنلی که می بایست کاملا از روبرو و بدون هیچگونه روتوشی باشد.
نامه تاییدیه استخدامی از سازمان، ارگان و یا شرکتی که قصد کار و یا فعالیت در آن را داشته باشید.
اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه متقاضی.
تکمیل فرم درخواست ویزا که باید به طور دقیق، صحیح و خوانا پر شود.
پرداخت تمامی هزینه های مربوط به اخذ ویزای کار و تجارت سریلانکا.
گواهی عدو سوء پیشینه.
کارت واکسیناسیون کووید 19.
گواهی سلامت پزشکی متقاضی.
دعوتنامه معتبر و رسمی از شرکت و یا سازمان و موسسه ای که قصد همکاری با آنها را دارید.
ارائه مدارکی که نشان دهد در مدت زمان حضورتان در کشور سریلانکا در کجا اقامت خواهید داشت.

به این نکته مهم نیز در آخر می بایست اشاره کرد که در صورت رد درخواست ویزای مربوطه هیچ هزینه ‌ای به متقاضی باز گردانده نخواهد شد.

ویزای درمانی سریلانکا

این نوع از ویزا مختص متقاضیان و درخواست کنندگانی صادر میگردد که قصدشان از اخذ این ویزا ادامه روند درمان بیماری خود در کشور سریلانکا می باشد.
نکته ای نیز وجود دارد که به مسافران و متقاضیان اخذ ویزای درمانی پیشنهاد می شود کشوری به غیر از سریلانکا را برای ادامه روند درمان خود انتخاب نمایند زیرا کشور سریلانکا نظام پزشکی قوی را دارا نمی باشد.
امنا اگر جزو افرادی هستید که مایل به ادامه روند درمان خود در کشور سریلانکلا هستید باید مدارکی به سفارت خانه سریلانکا جهت بررسی های لازم ارائه دهید که این مدارک عبارتند از:

پاسپورت متقاضی با دارا بودن حداقل اعتبار قانونی 6 ماهه و در صورت دارا بودن پاسپورت قدیمی ارائه آن نیز در صورت موجود بودن الزامی می باشد.
کارت ملی و شناسنامه فرد درخواست دهنده ویزا.
ارائه گزارش و تمکن مالی که نشان دهد درخواست کننده ویزا توانایی پرداخت هزینه های اقامت و درمان و همچنین خورد و خوراک خود را خواهد داشت.
نامه مرکز پزشکی و یا بیمارستانی که مدراک درخواست کننده به آنجا ارسال شده و برای انجام مابقی اقدامات درمانی تایید شده می باشد.
نسخه امضاء شده فرم تقاضای ویزای پزشکی و اعزام بیمار که به صورت کامل و خوانا به زبان انگلیسی ارائه شده می باشد.
ارائه بیمه نامه مسافرتی متقاضی.
ارائه مدارک و نوشته های پزشکی تایید شده با مهر.
گواهی و گزارش پزشک معالج مبنی بر نوع بیماری، ذکر عمل های جراحی انجام شده، دارو های مصرفی و میزان مصرفی دارو ها و مدت زمان بیماری متقاضی.
پرداخت هزینه های مرتبط با اخذ ویزا و ارائه فیش پرداختی.

به این نکته مهم نیز در آخر می بایست اشاره کرد که در صورت رد درخواست ویزای مربوطه هیچ هزینه ‌ای به متقاضی باز گردانده نخواهد شد.

ویزای همسر به کشور سریلانکا (ویزای الحاقی همسر)

این نوع از ویزا می تواند برای افرادی صادر گردد که همسر خارجی فردی ساکن و مقیم در کشور سریلانکا می باشند.
این نوع از ویزا توسط اداره مهاجرت این کشور و بعد از بررسی مدراک و … و در صورت تایید صادر میگردد.
مدارکی که باید برای اخذ این نوع از ویزا باید ارائه شود عبارتند از:
گواهی ازدواج در سری لانکا و یا خارج از آن.
پاسپورت متقاضی.
پاسپورت فرد ساکن در سریلانکا.
رسید پرداخت هزینه ویزا.
در صورت طلاق و یا فوت گواهی فوت و طلاق مورد نیاز است.
کارت ملی و شناسنامه فرد درخواست دهنده.
فرم تکمیل شده درخواست ویزا.

آدرس و شماره تلفن سفارت سری لانکا در تهران :

خیابان ولیعصر – بالاتر از اسکان – خیابان قبادیان غربی پلاک 2/48

تلفن : ‏۲۲۵۶۹۱۷۹ فکس : ‏۲۲۵۴۰۹۲۴

رزرو و خرید بلیط سریلانکا

راهنمایی جهت خرید بلیط هواپیما به سری لانکا :

در حال حاضر پرواز مستقیمی از ایران به سری لانکا وجود ندارد

بهترین مسیر های پروازی به سری لانکا از ایران به وسیله هواپیمایی

 • ترکیش ایرلاین ترکیه ( یک توقف در استانبول )
 • امارات ( یک توقف در دبی )
 • قطر ایرویز ( یک توقف در دوحه )
 • اتحاد ( یک توقف در ابوظبی ) و عمان ایر ( یک توقف در مسقط ) می باشد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و روزها و ساعات پرواز و مدت زمان پرواز و … به قسمت بلیط هواپیما سریلانکا سایت مراجعه نمائید .

وب سایت قاره پیما کارگزار رسمی اخذ ویزا – رزرو بلیط هواپیما و هتل و تور سریلانکا می باشد 

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور سریلانکا ( توریستی و تجاری ) – بلیط هواپیما – هتل و یا تور های مسافرتی با هم متفاوت می باشد لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا – هتل – بلیط و تور از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید .

بلیط هواپیما به تمام شهرهای سریلانکا

بلیط هواپیما کلمبو

رزرو هتل در تمام شهرهای سریلانکا

قیمت و رزرو هتل در کلمبو سریلانکا و دریافت واچر

‫5 دیدگاه ها

 1. با سلام
  لطفا سوالات خود درباره ویزای سریلانکا را در این قسمت با کارشناسان قاره پیما مطرح نمائید .
  کارشناسان قاره پیما در سریع ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ خواهند داد .
  با تشکر از شما – تیم پشتیبانی قاره پیما

  1. با سلام
   مدارک مورد نیاز تنها اسکن از صفحه اول پاسپورت می باشد .
   برای آگاهی از هزینه با شماره های ما در تماس باشید .
   با تشکر

دکمه بازگشت به بالا
Open

خرید آنلاین بلیط و هتلتماس با ما