اطلاعات ویزا آمریکا

آموزش تصویری پر کردن فرم DS-160 برای ویزا غیر مهاجرتی

آموزش تصویری پر کردن فرم DS-160 برای ویزا غیر مهاجرتی آمریکا در زیر به طور کامل شرح داده شده است .

کلیه افرادی که خواهان دریافت ویزا غیر مهاجرتی ( NON IMMIGRATION ) به آمریکا هستند می بایستی فرم DS-160 را  ( قبل از وقت مصاحبه ) تکمیل کرده و شماره تائیدیه ( Confirmation Number ) آن در در روز مصاحبه همراه خود داشته باشند تا به سفارت ارائه کنند .

 

توجه داشته باشید در برخی دیگر از ویزا هه که در زیر آمده آست علاوه بر فرم DS-160 می بایستی فرم های دیگری نیز تکمیل و ارسال نمائید :

 • فرم تقاضانامه  DS-156E باید توسط هر یک از متقاضیان دریافت ویزای تجاری (E1) یا سرمایه گذاری (E2) تکمیل شود.
 • فرم تقاضانامه DS-156K باید توسط متقاضیان دریافت ویزای غیرمهاجرتی نامزدی تکمیل گردد.
 • افرادی که لاتاری گرین کارت آمریکا را برنده شده اند تنها می بایستی فرم DS-260 را تکمیل نمایند ( نیازی به پر کردن DS-160 ندارند ) .

 

قبل از پر کردن فرم DS-160 لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید :

 • برای دسترسی به فرم DS-160 خود می بایستی ابندا به لینک https://ceac.state.gov/genniv مراجعه و پس از انتخاب سفارت خود فرم را دریافت نمائید .
 • چنانچه می خواهید فرم DS-160 را به طور گروهی ( برای تمام اعضای خانواده ) پر کنید در صفحه “Thank You” گزینه تهیه فرم DS-160 خانوادگی یا گروهی را خواهید دید. هنگامی که این گزینه را انتخاب کنید بخشی از اطلاعات شما، مانند مقصد، بطور اتوماتیک به فرم جدید منتقل خواهد شد. دقت داشته باشید که با انتخاب این گزینه برای هر عضو خانواده یا گروه نیز باید فرم DS-160جداگانه پر کنید.
 • تمامی فیلدهای فرم DS-160 می بایستی به زبان انگلیسی پر شود مگر در زمانی که از شما خواسته شود به زبان مادری یا Native Language برخی از فیلد ها را پر کنید . ( نام و نام خانوادگی دقیقا مطابق پاسپورت نوشته شود )
 • تا حد امکان از گزینه DO NOT KNOW ( نمی دانم ) در پر کردن فرم استفاده نکنید . ( مگر در مواقعی که اطلاعات خواسته شده را نمی توانید پیدا کنید ) هر چه اطلاعات دقیقتر و کامل تری را وارد کنید امکان در خواست سفارت از شما در روز مصاحبه برای تکمیل اطلاعات و مراجعه چند باره به سفارت کمتر می شود و در زمان و پول خود صرفه جویی می کنید .
 • در هنگام پر کردن فرم به عکسی برای بارگزاری نیاز دارید که می بایستی مشخصات خاصی داشته باشد . ( در این لینک مشخصات عکسی که باید بارگزاری کنید ببینید ) و با بارگزاری عکس خود در identix.state.gov/qotw/Upload.aspx می توانید از درست بودن عکس خود در بارگزاری نهایی در فرم اطمینان حاصل نمائید توجه داشته باشید  اگر بعد از ارسال فرم به جای عکس یک X  در صفحه Confirmation Page نمایش داده شد به معنای آنست که عکس ضمیمه نشده است. در این صورت شما باید یک قطعه عکس چاپ شده مطابق با استاندارد بهمراه صفحه تأئید (confirmation page) فرم DS-160 ارسال کنید. لطفاً ابتدا با کنسولگری یا سفارت مورد نظر خود تماس گرفته و دستورات لازم برای ضمیمه کردن عکس به صفحه تأئید را بگیرید. اطلاعات مربوط به عکس چاپی را میتوانید در لینک Nonimmigrant Photograph Requirements  بیابید. اگر عکستان در صفحهء تأئید دیده میشود، عمل ضمیمه کردن موفق بوده و نیازی به عکس چاپ شده نمیباشد.
 • هنگام پر کردن فرم در تمام مراحل فرم خود را ذخیره کنید تا هنگامی که از فرم خارج می شوید و دوباره به آن بر می گردید اطلاعاتی که قبلا پر کرده اید در آن بماند و مجددا تمام اطلاعات را از اول وارد ننمائید .مراحل ذخیره فرم در روبرو توضیح داده شده است :حدوداً پس از ۲۰ دقیقه که اطلاعاتی در فرم DS-160 وارد نشود، فرم DS-160 بطور خودکار غیرفعال میشود. این قابلیت به لحاظ حفاظت از اطلاعات شما پیش بینی شده است. زمانی که فرم غیر فعال شود، کلیه اطلاعاتی را که وارد کرده اید از دست میدهید. برای جلوگیری از بروز چنین وضعیتی، فرم را در حین پر کردن هر ازگاه یکبار، ذخیره کنید. برای این منظور دگمه “Save” واقع در وسط انتهای فرم، را بزنید. با این عمل، شما موقتاً فرم خود را ذخیره کرده اید. برای آنکه فرم خود را بطور دائم ذخیره کنید دگمه “فرم را در فایل ذخیره کن” یا “Save Application to File” را بزنید. سپس دگمه  “ذخیره” یا “Save” در پنجره دانلود فایل (File Download) را بزنید. محلی در کامپیوتر خود را برای ذخیره فرم تقاضا انتخاب کرده، به آنجا بروید و دگمه ذخیره یا “Save” را در پنجره “Save As” بزنید. کامپیوتر فرم را در محل انتخاب شده شما ذخیره خواهد کرد. پس از آنکه دانلود و ذخیره صورت گرفت دگمه  بستن یا “Close” را بزنید تا به فرم بازگردید. سپس میتوانید با استفاده از گزینه  “Import Application Date” در قسمت “Getting Started” اطلاعات وارد شده را مجدداً ببینید.
 • در پر کردن اطلاعات فرم صادق باشید ( هیچ اطلاعاتی را به دروغ وارد نکنید )
 • شما قبل از ارسال نهایی می توانید هر چند بار که می خواهید اطلاعات خود را ویرایش کنید ولی بعد از ارسال نهایی به هیچ عنوان امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد . ( پس قبل از ارسال نهایی اطلاعات وارد شده را چک کنید ) .
 • پر کردن بیشتر جایگاهها در فرم DS-160 الزامیست. فقط میتوانید جایگاههائی که با کلمه “انتخابی” یا “Optional” مشخص شده را می توانید خالی بگذارید. برخی جایگاهها هم این امکان را بشما میدهد تا گزینه “شامل حال من نمی شود” یا “Does Not Apply” را انتخات کنید. در صورتیکه سؤال آن جایگاهها شامل حال شما نمیشود، میتواند مربع کنار “Does No Apply” را علامت بزنید. دیگر جایگاهها باید همه پر شوند: در صورتیکه یکی از جایگاههای الزامی پر نشده باشد، فرم بطور اتوماتیک به شما اجازه ارسال آنرا نخواهد داد. در چنین شرایطی، یک پیام “اشتباه کرده اید” ظاهر میشود و تا شما آن جایگاهها را پر نکنید قادر به ادامه نخواهید بود. علاوه براین، اگر به سؤالاتی هم که شامل حال شما میشود پاسخ ندهید، ممکن است تقاضای شما رد شود.
 • در صورتی که بعد از ازسال نهایی متوجه اشتباهی در فرم خود شدید دیگر امکان ویرایش وجود ندارد و یک فرم جدید را می بایستی مجددا ارسال کنید .
 • از زمان شروع کردن پر کردن فرم DS-160 تنها 30 روز فرصت دارید تا اطلاعاتی را که وارد و ذخیره کرده اید ارسال نهایی کنید در غیر این صورت تمام اطلاعات پاک می شود و می بایستی از اول تمام آنها را وارد کنید .
 • در روز مصاحبه تنها داشتن برگه Confirmation Page فرم DS-160 کافی است ( در نصویز زیر این برگه را می بینید ) و نیازی نیست تمام صحات فرم را به همراه خود داشته باشید .
 • پس از پر کردن اطلاعات و ارسال آنها حتما می بایستی صفحه Confirmation Page و Confirmation Number و بارکد آن را مشاهده نمائید در غیر این صورت ثبت فرم شما با مشکل واجه شده است .

آموزش تصویری پر کردن فرم DS-160 برای ویزا غیر مهاجرتی
آموزش تصویری پر کردن فرم DS-160 برای ویزا غیر مهاجرتی

دکمه بازگشت به بالا
Open

خرید آنلاین بلیط و هتلتماس با ما