ویزاویزا جمهوری چک

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور جمهوری چک

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور جمهوری چک به شرح زیر است :

جمهوری چک جزو کشور های شنگن می باشد و جهت ورود به این کشور نیاز به ویزا شنگن است .

برای دریافت ویزا شنگن حضور شخص متقاضی ویزا در سفارت برای مصاحبه و انگشت نگاری الزامی می باشد .

آدرس سفارت جمهوری چک در تخران جهت مراجعه حضوری : 

خیابان پاسداران - خیابان بوستان - خیابان نسترن - پلاک 36

تلفن : 4-26118851-021

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا کشور جمهوری چک می توانید به سایت اینترنتی سفارت چک در تهران به نشانی : www.mzv.cz/tehran مراجعه نمائید .

در حال حاضر امکان اخذ ویزای چک و سایر کشورهای اروپایی در قراه پیما وجود ندارد لطفا به هیچ عنوان سوال نفرمائید

قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور جمهوری چک

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا کشور جمهوری چک :

  1. اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه .
  2. اصل کارت ملی و شناسنامه و کپی .
  3. 2 قعطه عکس 6 در 4 رنگی با پس زمینه سفید .
  4. دعوتنامه از طرف دوستی یا بستگان در صورت نداشتن دعوتنامه رزرو هتل در چک برای کل زمان اقامت و یا مدرکی که نشان دهد در کشور جمهوری چک دارای خانه هستید .
  5. برای کودکان اجازه رسمی از پدر یا مادر و یا قیم قانونی .
  6. نامه تمکن مالی از بانک به همراه گردش 6 ماه آخر حساب بانکی .
  7. گواهی اشتغال به کار با ذکر سایقه و حقوق و یا جواز کسب یا ثبت شرکت .
  8. گواهی بازنشستگی .
  9. گواهی اشتغال به تحصیل .
  10. بیمه مسافرتی .

نکاتی در مورد ویزا شنگن کشور جمهوری چک :

رسیدگی به درخواست معمولا 2 هفته کاری زمان نیاز دارد ولی در مواقعی امکان دارد این 2 هفته بیشتر بشود لذا برای دریافت ویزا بهتر است 6 هفته زود تر از تاریخ سفر درخواست ویزا خود را به سفارت تحویل دهید .

حضور شخص متقاضی در سفارت الزامی می باشد .

قیمت و هزینه دریافت ویزا جمهوری چک :

قیمت و هزینه دریافت ویزا شنگن با توجه به نوع ویزا درخواستی متفاوت است .

انواع ویزای شینگن :

ویزای شنگن در ۴ نوع صادر می شود :

ویزای نوع A :ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از شنگن گردد.
ویزای نوع B : ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از شنگن بعنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر شنگن برساند.
ویزای نوع C : ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد شنگن می شوند.
ویزای نوع D : ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان ازآن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال بارها به شنگن وارد و از آن خارج شوند.
توجه کنید که اگر بخواهید بیش از ۹۰ روز در محدوده شنگن بمانید، دیگر نیازی به ویزای شنگن ندارید بلکه باید درخواست اقامت بدهید و از طریق سفارت پیگیر مراحل اقامتی خود باشید، درضمن اگر از ۹۰ روز اقامت خود در محدوده شنگن استفاده کنید، باید حتما ۳ ماه خارج از شنگن بمانید تا بتوانید مجددا ویزای شنگن دریافت کنید. البته در صورت داشتن دلایل ویژه می توانید برای حداکثر یکسال هم ویزای شنگن دریافت کنید.

داشتن ویزای شنگن لزوما به معنی تضمینی جهت ورود به محدوده شنگن نیست، یعنی اینکه اگر شما ویزای شنگن خود را از ایتالیا گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید مقامات مرزی شنگن در فرانسه می توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شنگن اخراج کنند. مسافر ورودی به شنگن باید همیشه خود را آماده سوالات احتمالی از جمله هدف از سفر، آدرس محل اقامت و مدارکی دال بر توانایی پرداخت هزینه های اقامت نماید.

رزرو و خرید بلیط جمهوری چک

راهنمایی جهت خرید بلیط هواپیما به جمهوری چک :

در حال حاضر پرواز مستقیمی از ایران به جمهوری چک وجود ندارد و بهترین مسیر های پروازی به چک از ایران به وسیله هواپیمایی ترکیش ایرلاین ترکیه ( یک توقف در استانبول ) - پگاسوس ( یک توقف در استانبول ) - بلاویا ( یک توقف در مینسک ) و اکراینی ( یک توقف در کی یف ) می باشد همچنین پرواز با لوفتهانزا و آلیتالیا و امارات و فلای دبی و اتریشی هم وجود دارد . جهت آگاهی دقیق از طول پرواز و ایرلاین های دیگر علاوه بر موارد ذکر شده به قسمت بلیط هواپیما جمهوری چک سایت مراجعه نمائید .

وب سایت قاره پیما کارگزار رسمی اخذ ویزا - رزرو بلیط هواپیما و هتل و تور جمهوری چک می باشد ، قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور جمهوری چک ( توریستی و تجاری و تحصیلی و ... ) - بلیط هواپیما - هتل و یا تور های مسافرتی با هم متفاوت می باشد لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا - هتل - بلیط و تور از طریق راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید .

بلیط هواپیما به تمام شهرهای چک

رزرو هتل در تمام شهرهای چک

دکمه بازگشت به بالا
Open

خرید آنلاین بلیط و هتلتماس با ما