سفارت

سفارت کانادا در ازبکستان

آدرس ایمیل و شماره تلفن سفارت کانادا در ازبکستان (تاشکند)

سفارت کانادا در ازبکستان

کانادا کشوری است در حال حاظر سفارتش در ایران تعطیل بوده و هیچگونه فعالیتی ندارد و خدماتی به متقاضیان نمی رساند لذا افرادی که درخواست اخذ ویزای این کشور جهت سفر در ضمینه های مختلف را دارا می باشند می بایست به سفارا کانادا که در یکی از کشورهای همسایه ایران وجود دارد مراجعه نمایند.
ازبسکتان جزو کشورهایی است که دارای سفارت کانادا می باشد و متقاضیان می توانند بواسطه ارائه مدارک خود در این کشور اقدامت مربوطه به اخذ ویزای خود را به انجام برسانند.

آدرس سفارت کانادا در ازبکستان:

56 Usman Nasir Street, Tashkent, Uzbekistan

تلفن سفارت کانادا در ازبکستان:

+998 71 120 7270

برای درخواست وقت از سفارت کانادا در کشور ازبکستان در ابتدا باید مدارک درخواستی سفارت را از طریق سایت رسمی این سفارت با وارد کردن نام کاربری و شناسه عبور خود آپلود نمایید تا مامورین مربوطه با بررسی ها و در صورت موافقت برای مصاحبه به شما وقت بدهند.
پس از اینکه مدارک مربوطه را آپلود نمود می بایست هزینه های مرتبط با اخذ ویزای و همچنین انگشت نگاری را به حساب سفارت کانادا در ازبکستان واریز نموده و آن را نیز به همراه دیگر مدارک ارسال نمایید و قابل ذکر تمامی مدارک قید شده در روز مصاحبه و انگشت نگاری نیز باید به همراه شما باشند.
بعد از انجام بررسی های لازم و در صورت تایید به درخواست دهنده برای ارائه مدارک بیشتر، مصاحبه و انگش نگاری حضوری در سفارت کانادا در کشور ازبکستان وقت ملاقات داده می شود.
هر فرد بهتر است در همان روزی که به او زمان داده شده است برنامه ریزی نماید تا در ازبکستان و سفارت کانادا حضور داشته باشد.
در صورتی که در روز تعیین شده امکان سفر برای متقاضی اخذ ویزای کانادا به کشور ازبکستان وجود نداشته باشد باید ایمیلی به سفارت بزند و با قید دلیل نتوانستن مراجعه درخواست کنسلی و ثبت درخواست جدید بنماید ولی این نکته نیز مهم است که قید شود و آن این موضوع است که در صورت کنسل کردن قرار ملاقات اولیه امکان دارد مدت زمان طولانی بگذرد و به طول بیانجامد تا فرد درخواست دهنده بتواند مجدد وقت انگشت نگاری در سفارت کانادا در کشور ازبکستان را دریافت نماید.

نکته مهمی که برای انگشت نگاری حائز اهمیت می باشد و می توانیم به ان برای اطلاعات بیشتر شما عزیزان اشاره نماییم این موضوع است که کودکان کمتر از 14سال و سالمندان بزرگ‌ تر از 80 سال از انجام انگشت نگاری معاف هستند.

افرادی که برای اخذ ویزا به صورت آنلاین اطلاعات خود را در سایت سفارت کانادا که وابسته به کشور شعبه آن در ازبکستان می باشد به ثبت می رسانند مدت زمانی که به طول خواهد انجامید 10 الی 14 روز کاری می باشد تا جوابی به متقاضی و در ایمیلی که در قسمت حساب کاربری ایجان شده ارسال میگردد.

رد درخواست و ریجکتی ویزای کانادا در ازبکستان

عوامل و دلایل بسیاری برای رد درخواست فرد متقاضی جهت اخذ ویزای کانادا در کشور ازبکستان وجود دارد.
یکی از شناخته شده ترین این عوامل ناقص بودن مدارک ارائه شده به سفارت خانه کشور کانادا در ازبکستان می باشد.
دلیل دیگر می توانند ارائه دلایل ناکافی برای قانع کردن مامور بررسی پرونده شما در رابطه با اینکه آیا شما بعد از سفر حتما به کشور محل اولیه و مقصد اولیه سفرتان باز خواهید گشت یا خیر.
نکته بسیار مهم و قابل توجهی که باید به آن اشاره نماییم این موضوع است که در صورتی که افسر درخواست صدور ویزای کانادای شما را ریجکت کند اقدام مجدد برای دریافت ویزای کانادا سخت تر خواهد شد پس حتما باید مراقب باشید تا در مرجله اولی که می خواهید درخواستتان را به سفارت و مامورین مربوطه ارائه دهید از تکمیل و بدون نقص بودن آن اطمینان حاصل نمایید.
از دیگر دلایلی نیز که امکان دار افسر مربوطه بررسی پرونده شما مجبور به رد درخواست ویزای کانادای شما در ازبکستان شود نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود:
دارا نبودن تمکن مالی فرد متقاضی برای هزینه سفر و همچنین اسپانسر متقاضی.
قانع نشدن فرد متقاضی بر این موضوع که متقاضی حتما پس از اتمام مهلت ویزا بار خواهید گشت یا خیر.
ارائه مداکل جعلی و تقلبی.
دارا بودن سوء پیشینه.

پیکاپ ویزای کانادا در ازبکستان

در ابتدا باید توضیحی در رابطه با معنی پیکاپ به شما بدهیم.
پیکاپ ویزا به گزینه ای گفته می شود که در آن پاسپورت شخص متقاضی به سفارت فرستاده شده و به همراه ویزای صادر شده مجدد به کشور و محل زندگی فرد متقاضی بازگردانده می شود.
این کار کمکی به فرد درخواست دهنده ویزا می کند که دیگر مجبور نباشد چندین مرتبه به کشور ازبکستان سفر نمایند تا بتوانند ویزای مد نظرشان بابت ورود به خاک کشور کانادا را دریافت نمایند.
هر فرد که مایل به استافده از سیستم پیکاپ ویزا و پاسپورت می باشد باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که از طریق سیستم های معتبر و شناخته شده اقدام به انجام این کار نمایید که هم معتبر باشند و هم سرعت عمل بالایی در انجام کارهای خود داشته باشند.

انواع ویزاهای قابل اخذ سفارت کانادا در ازبکستان

ویزای توریستی کانادا

این نوع از ویزا مختص افرادی صادر میگردد که قصدشان از سفر به کشور کانادا تفریحی و گردشگری می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی کشور کانادا:

در ابتدا باید اشاره کرد که تمامی مدارک ارائه شده به مامورین در سفارت کانادا باید به صورت ترجمه شده باشند.

پاسپورت شخص متقاضی با دارا بودن حداقل اعتبار شش ماه اعتبار و همچنین در صورت دارا بودن پاسپورت قدیمی ارائه آن نیز الزامی می باشد.
عکس متقاضی که واضح و با پس ضمینه سفید می باشد.
شناسنامه و کارت ملی متقاضی.
نامه تمکن مالی و حساب بانکی متقاضی که نشان دهد در مدت زمان اقامت توریستی در این کشور توانایی پرداخت هزینه های خود را خواهند داشت.
رزرواسیون هتل در کشور کانادا که به اسم شخص متقاضی می بایست باشد.
رزرو بلیط رفت و برگت به کشور کانادا شخص متقاضی.
ترجمه سند ملکی که نشان دهد شما بعد از اتمام مهلت ویزای خود به کشورتان باز خواهید گشت.
مدارک شغلی فرد متقاضی.
مدراک واکسیناسون کامل فرد متقاضی اخذ ویزای توریستی کشور کانادا.
در صورت دارا بودن دعوتنامه ارائه آن به همراه مدارکی که اثبات کند با فرد دعوت کننده نسبتی دارید.
تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی فرد متقاضی که می بایست به صورت دقیق، صحیح باشد.
پرداخت هزینه های مرتبط با این نوع از ویزا توسط و به نام فرد متقاضی.

ویزای تحصیلی کشور کانادا

این نوع از ویزا مختص متقاضیان افاردی صادر میگردد که قصدشان از سفر به کانادا ادامه تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلی در دانشگاه ها، موسسات و مراکز آموشی کشور کانادا می باشد.
تمامی مدارکی که برای اخذ این نوع از ویزا باید ارائه دهید باید به صورت ترجمه شده باشند.

پاسپورت فرد متقاضی با دارا بودن حداقل اعتبار 6 ماهه.
ارائه نامه و تاییدیه ای از یکی از مراکز آموزشی و دانشگاهی این کشور به نشان دهد در مراحل ابتدایی آزمون ورودی قبول شده و شرایط ادامه تحصیل در آن محل را دارا می باشد.
ارائه مدارکی که نشان دهد در مدت حضورتان برای تحصیل توانایی پرداخت تمامی هزینه های تحصیلی، اقامتی و خورد و خوراک خود را خواهید داشت.
به همراه داشتن مدرک دیپلم و هم چنین داشتن نمره آیلتس ( اگر مدارک قید شده را نداشته باشید می بایست دوره های مختشان را از ابتدا بگذرانید).
عکس شخص متقاضی که باید در کمتر از 6 ماه اخیر گرفته شده باشد.
سابقه و رزومه تحصیلی.
معادلسازی مدارک تحصیلی جهت درخواست ویزا.
تکمیل فرم اطلاعات فردی جهت درخواست ویزا که می بایست به صورت دقیق، صحیح باشد.

ویزای تجاری کانادا

همانطور که از نام آن می توانید متوجه شوید این نوع از ویزا مختص افرادی صادر میگردد که قصدشان از سفر به کشور کانادا و اقدامات اولیه آن از طریق سفارت این کشور در ازبکستان ایجاد شغل و یا سرمایه گذاری در یکی از تجارت های این کشور و یا کار کردن در یکی از موسسات و شرکت های معتبر و ثبت شده در این کشور می باشد.
این نکته نیز قابل ذکر است که ویزای تجاری کانادا معمولا برای این اهداف که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود نیز صادر میگردد.
مدارکی نیز که برای اخذ این نوع از ویزا باید به سفارت کانادا در کشور ازبکستان ارائه دهید به شرح ذیل می باشد.
فرم درخواست ویزا که می بایست به صورت صحیح، دقیق باشد.
اصل پاسپورت متقاضی با دارا بودن حداقل 6 ماه اعتبار قانونی.
عکس فرد متقاضی که باید از روبرو و با دارا بودن پس ضمینه سفید باشد.
کپی کارت شناسایی.
رزرو هتل و پرواز فرد متضای که باید ارائه شوند.
دعوتنامه از طرف یک فرد یا شرکت در کانادا.
نامه کارفرما که در آن عنوان شغلی، حقوق و دلیل بازدید فرد متقاضی به کشور کانادا به طور کامل شرح داده شده است.
مدرک اثبات تمکن مالی که نشانگر این موضوع است کهع اولا فرد در طول مدت زمان حضور در کانادا توانایی پرداخت هزینه های خود را خواهد داشت و همچنین بعد از اتمام کار خود مجدد به کشور محل اقامت اولیه خود باز خواهد گشت.
کپی گذرنامه و کارت شناسایی فرد دعوت کننده.
کارت واکسیناسون کامل فرد متقاضی.
نداشتن سوء پیشینه.
فیش پرداخت هزینه های مربوطه متقاضی برای ارائه مدارک و اخد ویزای تجاری کشور کانادا در شعبه آن در ازبکستان .

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دکمه بازگشت به بالا